25,99 €
% 44,99 € UVP** (42.23% gespart)
Filiale Mülheim-Kärlich
Wenige verfügbar
Filiale Frechen
Auf Lager
Filiale Heidesheim
Wenige verfügbar
Produktnummer:
1523246
| Art.-Nr. | Modell | Schnurfassung | Gewicht | Übersetzung | Einzug/Um. | Bremskr. | Kugellager | Preis | Verfügbarkeit | Menge | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
148RL-21005 | X 5 | 100m / 0.18mm | 176 g | 5.2 : 1 | 52 cm | 2.90 kg | 3 + 1 |
44,99 €
25,99 € |
Auf Lager |
|
|
148RL-21007 | X 20 | 120m / 0.25mm | 227 g | 5.2 : 1 | 69 cm | 6.40 kg | 3 + 1 |
49,99 €
25,99 € |
Nicht verfügbar | |
|
148RL-21010 | X 60 | 190m / 0.35mm | 366 g | 4.8 : 1 | 76 cm | 9.10 kg | 4 |
35,99 €
25,99 € |
Nicht verfügbar |
Keine Varianten gefunden
Produktinformationen "ABU Max X 5 Spinnrolle"
Offering serious performance with cutting edge design, the Max X spinning reel features the latest in design advancements with its Rocket Line Management™ System. In addition to the smooth four-bearing system, the lightweight graphite frame and rotor delivers serious performance at a great value. Also available in a pre-spooled version with SpiderWire Dura4 braided line.
- • 3 ball bearings + 1 roller bearing provides smooth operation • Lightweight graphite body and rotor • Machined aluminum spool provides strength without adding excess weight • Everlast™ bail system for improved durability • Slow Oscillation provides even line lay with all types of line • Rocket line management™ system provides better control of all types of fishing lines • Rocket spool lip design™ allows better control of line coming off the spool • Also available in pre-spooled version with SpiderWire Dura4 braided line
| Modell: | 040 |
|---|---|
| Modell / Variante: | X 5 |
| Süß-, Salzwasser: | Süßwasser |
| Zielfischgruppe: | Friedfische, Raubfische |
| Angeltechnik: | Spinnfischen |
| Bremse: | Frontbremse |
| Händigkeit: | Beidseitig, Linkshand, Rechtshand |
| Kugellager: | 4 |
| Gewicht / Einheit: | 176 g |
| Übersetzung: | 5.2 : 1 |
| Kugel-, Walzenlager: | 3 + 1 |
| Schnurfassung mono: | 100m / 0.18mm |
| Schnurfassung geflochten: | 150m / 0.10mm |
| Schnureinzug pro Umdrehung: | 52 cm |
| Bremskraft / Einheit: | 2.90 kg |
| Inhalt / Einheit: | 1 Stück |
| Transportmaße / Einheit: | 12,32 x 11,56 x 8,26 |
Anmelden
Keine Bewertungen gefunden. Teilen Sie Ihre Erfahrungen mit anderen.